(ВИДЕО) Срцепарателни моменти во Турција: Човек заглавен од зграда и бара помош

Турција и Сирија денеска се во вистински хаос по серијата силни земјотреси. Во Сирија, најмногу настрада градот Ал Баб. Тресење на земјата е почуствувано низ цела Турција, но и Грузија, Ерменија, како и Кипар.

Спасувачките екипи уште од синоќа се на терен и заедно со локалното население се обидуваат да пронајдат преживеани во урнатините по страшниот земјотрес. Досега,бројот на загинати е 1.900. Тамошните медиуми, како и корисници на социјалната мрежа Твитер објавуваат срцепарателни, но и вознемирувачки видеа.

06.02.2023 - 17:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега