ВИДЕО: Србин и Босанец ограбуваат продавница на „Гучи“- за 4 минути украдоа роба вредна 200.000 евра

Се сеќавате на еден од најбрзите грабежи на продавници што се случи на 11 ноември минатата година? Настанот се случи во Пјеве дел Каиро во Италија, во продавница на брендот „Гучи“, а главни актери на кражбата беа еден Србин и еден Босанец, кои пред шест месеци се уапсени и осудени се на три години и четири месеци затвор.

Но, дури по 5 месеци од грабежот, италијанските власти решија да ја споделат снимката од безбедносните камери.

На снимката може да се види како криминалците со автомобил влетуваат во продавницата и за само 4 минути успеваат да украдат пари и стока во вредност од 200.000 евра.

Погледнете го видеото:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега