ВИДЕО: Спасено 7-годишно дете по часови поминати под урнатините во Турција

 

Силен земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди централна Турција и северозападна Сирија рано утринава, при што загинаа повеќе од 500 луѓе, а стотици беа повредени при уривање на згради низ регионот, што предизвика потрага по преживеани во урнатините.

Седумгодишното дете, кое беше повредено во земјотресот, беше спасено од урната зграда во турскиот град Дијарбекир, откако седум часа беше под урнатините.

 

06.02.2023 - 10:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега