ВИДЕО: Со „Топовски удар“ навивачите на Шкендија го повредија Бејтулаи

  

Шкендија славеше против Пелистер со 2:1 со пресврт во ПМФЛ но натпреварот го одбележи инцидентот на домашните навивачи.

По голот на Кривак, припадниците на навивачката група „Балисти“ решија да се радуваат по што еден од нивните „топовски удари“ експлодираше во близина на дефанзивецот на домаќините, Бејтулаи…

05.12.2021 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега