(Видео) Скандал во Србија: Еве како партијата на Вучиќ ги поткупува граѓаните да гласаат

 

На повидок е голем скандал во Србија во однос на гласањето каде луѓе кои работат во call centar се јавуваат на граѓани каде им нудат 9000 динари за да гласаат на парламентарните избори на 17 декември кои се одржуваат во Србија и тоа токму за партијата на Вучиќ, односно за Српска напредна странка (СНС).

Новинарка која работи во cins.rs била дел од таа група која наводно треба да работи на денот на изборите, но најпрво да гласа за СНС за да може да ги добие тие 9000 динари, пренесуваат тие.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CINS (@cins.rs)

29.11.2023 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега