(ВИДЕО) Шефот на рускиот воени оддел застрелан во глава од момче кое било мобилизирано

 

Шефот на воениот оддел во Уст-Илимск, Русија, е тешко повреден кога бил застрелан од млад човек кој требало да биде мобилизиран.

Според локалните медиуми, Александар Елисеев се здобил со прострелна рана во главата.

Пред да пука, младиот човек (25), кој е идентификуван како Зина Руслан, наводно рекол: „Сега сите ќе си одиме дома“.

Видеото може да се погледне ТУКА.

26.09.2022 - 09:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега