ВИДЕО: „Роналдоманија“, редици пред „Олд Трафорд“ за дрес на Роналдо

 

Премиер лигата со „специјална“ дозвола му овозможи на Роналдо да го земе дресот со број 7 во Јунајтед Кавани ја остапи седмицата и си го зема омилениот дрес со број 21.

Навивачите на  Црвените ѓаволи ги зафати „Роналдоманија“, во редици стојат за да купат дрес од Роналдо со седумка на грбот.

03.09.2021 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа