ВИДЕО: Роналдињо преку Елмас ни испрати порака дека ќе навива за Македонија

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација.

Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео на кое фантастичниот Бразилец и дава поддршка на македонската репрезентација. Како можеме да потфрлиме со вакви навивачи?

11.06.2021 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега