(ВИДЕО) Ристовски ги пречека Бугарите во Македонија со „Васко жабата“

Капитенот на македонската репрезентација, Стефан Ристовски нема да настапи вечерва поради повреда, но испрати порака до Бугарите пред дуелот во Скопје.

Бугарија гостува во последниот меч од Лигата на нации во Скопје, а влогот е пласман на втората позиција во групата.

„Добредојдовте во Македонија... сега е наш ред... европски да ве пречекаме“, напиша Ристовски и во позадина ја додаде популарната песна „Васко Жабата“.

26.09.2022 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега