(ВИДЕО) Пукотници во Малме: Две лица се повредени во трговски центар

Две лица се застрелани во трговски центар во Шведска, по што интервенирала полицијата околу 17 часот по локално време.

Сведоци откриваат дека се слушнале околу 20 истрели пред да избегаат од трговскиот центар.

Забележани се и болничари со носилки како поминуваат покрај купувачите, а голем кордон полицајци останува на местото на настанот.

19.08.2022 - 18:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега