ВИДЕО: Приведена мајката монструм која малтретираше бебе среце улица во Белград

 

Жената која вчера беше снимена среде Белград како малтретира бебе е уапсена, а во полиција се наоѓаат нејзиниот сопруг и трите деца.

Се работи за 21- годишната С,С со која после приведување, ќе разговара обвинител.

Претходно, Градскиот секретар за социјална заштита, Наташа Станисавlевиќ, истакна дека на Градскиот центар за социјална работа итно му било наредено да преземе мерки од неговата надлежност.

„Во текот на вчерашниот ден, веднаш откако дознаа за случајот, стручните работници на локално надлежното одделение на Градскиот центар за социјална работа излегоа на терен за да преземат мерки од нивна надлежност со цел да се воспостави безбедност на детето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2020 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега