ВИДЕО: Предновогодишен танц - перформанс на активистки на СДСМ

Интересно видео се појави на социјалните мрежи и стана вистински хит.

Имено, активистките од Форумот на жени ОО СДСМ Прилеп со смислена корегорафија танцуваа во штабот на СДСМ, а оттаму се упатија и до Општата болница во Прилеп, каде медицинскиот персонал ги дочека со ракоплескање, а потоа сите заедно излегоа надвор и продолжија со танцување.

Меѓу реакциите на граѓаните на социјалните мрежи преовладува чудењето дека некому му дошло до танцување во време на епидемија од коронавирус што секојдневно однесува десетици животи во Македонија.

Погледнете го видеото и се ќе ви стане јасно:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.12.2020 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега