ВИДЕО: Полицајци турнаа случаен минувач на протестите за „Монструм“

Вчера на социјалните мрежи беше објавено видео од протестите за случајот „Монструм“, на кое се гледа како полицијата додека тргнува да се распоредува кон кордонот, турка повозрасен човек, кој паѓа на земјата.

Од објавеното се гледа дека станува збор случаен минувач, кој поминувал на пешачкиоот премин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2021 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега