ВИДЕО: Полицаец очајнички се обидува да спаси жртва во нападот во Сиднеј


Брзата помош се обидува да ги спаси повредените во нападот што се случи во трговски центар на истокот на Сиднеј во кој беа избодени неколку лица, а како што јавија светските медиуми, досега четворица се мртви.

На едно од видеата можеме да видиме како полицајци очајнички се обидуваат да спасат ранети луѓе во кафеана додека луѓето лежат во несвест на подот, полицаец притрчува и прави реанимација со масажа на срцето.

13.04.2024 - 12:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега