ВИДЕО: Почна протестот за „Монструм“ - Скопје под силно полициско обезбедување

Штотуку започна најавениот протест за случајот „Монструм“.

Во главниот град попладнево може да се забележи засилено полициско обезбедување.

Демонстрантите бараат откривање на вистината за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година и казни за извршителите.

Масакрот кај Смилковското Езеро се случи на 12 април 2012 година, на Велики четврток, пред Велигден, кога беа убиени момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски.

Протестот во живот гледајте го ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 13:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега