(ВИДЕО) По три часа чекање, Бугарите влегоа во Македонија – ама смеат да се движат само во колона со придружба

По три часа чекање на граничниот премин Деве Баир, полицијата почна да ги пропушта за влез Бугарите, бидејќи конечно е вратен системот за контрола.

Меѓутоа, пропуштањето на возилата се одвива под строги полициски проверки. Детално се прегледуваат автомобилите, се проверува под нив, во багажот и слично, со цел македонската полиција дека не носат со себе предмети кои би можеле да се искористат за немири.

04.02.2023 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега