(ВИДЕО) Пивоваров: Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека винота можело да се гледа и во граѓаните, кои според него, требало да ја проверат лиценцата на автобусот.

„Одговорност имаат и граѓаните, како што имаат и институциите“, дополни Пивоваров.  

28.11.2021 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега