(ВИДЕО) Пендаровски поправаше стар копач: „Се надевам не одмогнав“

 

Еден од малкутемина занаeтчии во Кратово е ковачот Мијалче Нушев. Занаетот го наследил од неговиот татко. Во работилницата речиси две децении е сосема сам. Младите не сакаат бидат занаетчии. #ЛицеВЛице вели, ,,работа нема многу, но имам голема желба да ја одржам традицијата", пишува на ФБ претседателот Стево Пендаровски. Тој го фати алатот в раце и заедно го поправаше копачот со Мијалче. 

06.11.2023 - 20:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега