ВИДЕО: Пендаровски исвиркан на струшкиот ракометен турнир

Претседателот Стево Пендаровски вчера присуствуваше на ракометниот турнир во Струга, каде го следеше натпреварот меѓу екипите на Еурофарм Пелистер и РК Татран Прешов.

Во моментот кога Пендаровски дојде, официјалниот спикер на натпреварот го најави неговото присуство,  по што претседателот на државата беше исвиркан од публиката.

Тој изјави дека ако домаќините на натпреварувањето одлучат, ќе му биде чест да биде покровител на турнирот од следната година.

19.08.2022 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега