ВИДЕО: Пандев се пошегува- „Да ги тргнеме Кока-колите да ставиме Струмка“

Македонија денеска од 18 часот го игра последниот меч на Еуро 2020 против Холандија, а капитенот Горан Пандев пред последната прес-конференција во Амстердам се пошегува на сметка на кока-кола, откако пред неколку дена Кристијано Роналдо ги тргна шишенцата од пред него и така ги урна акциите на компанијата за четири милијарди долари.

Со потегот на Роналдо се пошегуваа и останати фудбалери, а сега и македонскиот капитен кој на останатите им кажа што мислат за идејата да ги тргнат кока-колите, а на тоа место да стават Струмка.

21.06.2021 - 13:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега