(Видео) Орбан живее „српски сон“, во Европска унија може да заколи свиња во својот двор

Видео кое го шокира целиот свет - Орбан живее „српски сон“, е во Европската унија и може да заколи свиња во својот двор

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, оди на истите часови по политика и добро однесување како и повеќето наши владини претставници, само што Орбан е уште неколку класи пред нив. Овој нешто побавен зимски период реши да го заврши со една од неговите омилени дисциплини - колење свињи. Се разбира, тој објави се на својот Фејсбук.

Орбан стана толку глобално популарен што го споменуваат на разни места, па се најде во серијата Succsession речиси како лошо момче секако. Дали мислите дека му е грижа? Се разбира не. Тој беше толку потресен од овие злонамерни коментари што излезе кај народот на колење свињи, се појави во медиумите од тоа и веројатно ги освои срцата на мнозинското население во Унгарија.

Инаку, Орбан својата работа и дејност ја подели во три правци и си ги даде имињата „Човек на народот“, „Политичар“ и „Спортист“, а со таа политика ги освои симпатиите кај своите сонародници. Овој „Човек од народот“ вклучува чести патувања до кланица за свињи, а неговото последно вакво спуштање меѓу луѓето го снимила камерата.

На официјалната Фејсбук страница на премиерот на Унгарија се појави видео наречено Збогум, прасе. Како што гледате, ако не ви се гади, Орбан заедно со своите пријатели и обичните граѓани ја направи валканата работа да убива свиња, а потоа да пакува месо. Интересно е што денес некаде може да се закачи ваков клип, прво да не биде забранет од Фејсбук поради скокотливата содржина, а второ поради разни здруженија за заштита на животни кои секако не сакаат да гледаат такви работи. Но, да се вратиме на почетокот на приказната, се чини дека на Орбана го боли увото за ваквите асоцијации, а Фејсбук не му може ништо.

Во својата акција „Човек на народот“ вели дека е близок со Силво Берлускони во професијата за домашни животни, како и дека е работно дете, дека првите пари во животот ги заработил во фабрика, каде тој пакувал живина, додека прв шеф му бил претседателот на Унгарија Јанош Адер.

Ова видео стана вирално, не само во Унгарија туку и во целиот свет, вклучително и кај нас. И додека светот секако е згрозен од сето она што го гледаат овде, кај нас ова е веќе дел од фолклорот и веројатно повеќето од нас првпат ги видовме сите овие слики во живо, а како дел од изборните кампањи, кога политичарите одлучуваат да се доближат до обичните луѓе и се прават дека знаат што прават додека пијат ракија на минус 10. Се заради гласови.

 

Извор:

Noizz.rs

18.01.2022 - 20:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега