ВИДЕО од дупката на патот Дебар-Маврово, длабока е 10 метри

Од утрово од 8 часот за сообраќај е затворен на регионалниот пат Дебар – Маврово, кај Бања „Косоврасти“, поради пропадната дупка на коловозот со длабочина од 10 метри и со можност да се прошири, информира АМСМ.

Сообраќајот од и кон Дебар се пренасочува преку Струга.

Видео како изгледа дупката, која е долга цели 10 метри, може да го видите на овој линк https://fokus.mk/video-dupka-dlaboka-10-metri-se-otvori-na-patot-kaj-kosovrasti/.

 

16.10.2021 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега