ВИДЕО: Обамејанг го скрши прехарот од ФА Купот

 

Пјер Емерик Обамејанг беше инспиратор на победата на Арсенал против Челси во ФА Купот, фудбалерот на „топџиите“ на крајот направи глупост по кој му се смее цела Англија.

Обамејанг пред да го крене големиот пехар, му „избега“ од рацете и се скрши на теренот на „Вембли“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега