ВИДЕО: Новинарка ограбена додека се јавуваше во живо, помислила дека е скитник, а тој извади нож

Новинарката на Си-Ен-Ен, Друма Маседо е нападната во Бразил додека известуваше за поплавите во Сао Паоло, а нејзе и пријде вооружен маж со нож.

Тој од новинарката која се вклучуваше во жива програма и ги побара двата мобилни телефони.

Тој и пријде од позади додека разговараше со водителот во студиото.

-Многу се исплаши, но добро е, истакна водителот Рафаел Коломбо.

Тој вели дека не било возможно веднаш да сфати што се случува и оти тоа го увиделе кога го „сечеле“ видеото.

Објасни дека најпрво се чинело оти напаѓачот е бездомник кој сакал да проси.

-Подоцна во редакција ни кажа дека и ги барал телефоните.

03.07.2020 - 23:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега