ВИДЕО: Нова снимка од несреќата во Земун - автобусот руши ограда, пешак се спасува во последен момент

Денешната несреќа во Земун кога 72-годишниот Д.Х. возач на линијата 45 изгубил контрола над возилото и влетал во детски парк, ја шокираше Србија, а на социјалните мрежи се појави уште една снимка.

Видеото од безбедносните камери покажува дека автобусот со полна брзина излтал од патот, срушил ограда и продолжил да носи се пред себе на детското игралиште додека не удрил во автомобили.

На снимката се гледа како автобусот за малку ќе удрел во пешак, кој за среќа се тргнал.

Видеото погледнете го ОВДЕ.

24.09.2021 - 22:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега