ВИДЕО: Невреме во Скопје попладнево

Како што беше најавено од страната на метеоролозите, попладнево започна силно невреме во Скопје.

Невремето е проследено со врнежи од град, грмежи и силен ветер.

Под влијание на циклонска активност од утре следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.08.2020 - 16:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега