ВИДЕО: Неред во Истанбул поради страшното невреме - возичла заробени во вода, граѓаните барале засолниште

Силно невреме го зафати вчера Истанбул и доведе до потешкотии во извршувањето на секојдневните обврски на граѓаните од турскиот град.

Силен дожд, грмежи и град го погодиле Истанбул. Невремето создало и големи гужви во сообраќајот, а неподготвените граѓани барале засолниште.

Некои возила останале заробени во вода. На терен излегле и пожарникарни екипи, како и тимови за спасување.

Причинета била и материјална штета на некои возила и станбени објекти.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега