ВИДЕО: На Олд Трафорд се во знакот на Роналдо - се врати со два гола

Кристијано Роналдо веднаш по враќањето во Премиер лигата го одбележа фудбалскиот викенд во Англија.

Португалецот беше херој на Олд Трафорд на неговото враќање во дебито за Манчестер Јунајтед.

Роналдо продолжи таму каде што застана пред 12 години и со два гола го насочи триумфот на „црвените ѓаволи“ против Њукасл од 4:1 (1: 0).

Тој немаше многу шанси за гол во првото полувреме, но ја искористи првата што му се најде.

Гостите успеаја да израмнат во 56. минута преку Манкила, но Роналдо повторно го воодушеви Олд Трафорд во 62. гол по одличната асистенција на Лук Шо.

Конечниот триумф го потврди уште еден Португалец, Бруно Фернандеш, десет минути пред крајот на натпреварот, а конечниот резултат го постави Џеси Лингард по продолжението.

11.09.2021 - 19:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа