ВИДЕО: Момче нацртало цртеж и заплакало - неговата мајка веднаш била осудена на доживотен затвор

Аманда Луис од САД, во 2017. година била осудена на доживотен затвор, за убиството на нејзината ќерка, а клучен сведок бил нејзиниот седумгодишен син А.J. Момчето рекло дека неговата мајка ја удавила неговата сестра, а тој нацртал како тоа се случило.

Всушност, Аманда тврдела дека нејзината ќерка паднала во базен и сите верувале во таа приказна сè додека не се појавиле цртежите на момчето.

Кога судијата го замолила детето да опише што се случило, тој рекол: “Ова е мајка ми и така ја уби сестра ми. Таа и ја стави раката на лицето за да не вреска”.

Момчето подоцна се соочило од неговата мајка и потоа почнал да плаче.

Мајката на Аманда, исто така, сведочела на судењето, тврдејќи дека нејзината ќерка ги изгубила нервите со девојчето, кое страдало од хиперактивност и дефицит на внимание.

Иако била осудена за убиство, неговата мајка тврдела дека некој го убедувал момчето да даде таков исказ, додека адвокатот бил убеден дека неговиот клиент е невин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.07.2020 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега