ВИДЕО: Луѓе се кријат во фризерски салон за време на нападот во Париз

 

 

Три лица загинаа денеска по пукотница во центарот на Париз, соопштија обвинителите.

Осомничениот, 69 годишен маж пукал во 10-та област на градот и притоа убил три лица, а други повредил.

Според градоначалничката на округот, Александра Кордебард, мажот пукал во курдски центар, како и во ресторан и фризерски салон.

На социјалните мрежи се појави видео за кое се тврди дека прикажува дел од денешниот напад во Париз.

 

23.12.2022 - 21:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега