ВИДЕО: Километарско оро на Македонците среде Букурешт

Македонските навивачи приредија вистинско шоу во Букурешт каде вчера македонската репрезентација со пораз го отвори своето деби на Европските првенства против Австрија вчера на Националната Арена во Букурешт.

Сите заедно заиграа оро среде престолнината, без оглед на резултатскката разочараност од вчерашниот пораз во завршните 13 минути од мечот.

Погледнете:

14.06.2021 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега