ВИДЕО: Како звучи „Ако умрам ил загинам“ во изведба јапонскиот оперски пејач

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот пејач Јонче Христовски.

Видеата на Котецу ги споделува и македонскиот тенор, Благој Нацоски, кој е близок пријател на јапонскиот пејач. Тој вели дека Казухиро песните ги снима во Токио и дека себеси се смета за голем пријател на Македонија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2021 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега