ВИДЕО: Инвазија на смрдливски - на пар од Белград домот им се наполнил со овие досадни инсекти, позната причината за тоа

Семејство од Белград објави на Јутјуб неверојатна видео-снимка од инвазија на смрдливки во куќа.

Зелените инсекти биле насекаде - на фасадата, на ролетните, ѕидовите...Дури и семејното куче било збунето од најновите случувања, па само ѕиркалово куќата.

Иако во голем број, макар и во Белград, смрдливките ги немало скоро цело лето, последниве денови почнале да влегуваат и во становите. Причина за тоа се студените ноќи во последните неколку дена поради што тие бараат топло засолниште.

Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 13:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега