(ВИДЕО) Инцидент во Лондон: Навивач истрча на теренот и се запали пред Ѓоковиќ, Надал и Федерер

 

Во вториот дел од Лејвер купот во кој се сретнаа екипи од Европа и светот се случи несекојдневна ситуација.

Имено, еден навивач слезе од трибините, седна на бетонот и запали оган, па натпреварот беше прекинат на неколку минути.

Роџер Федерер со денови е централна тема во тенискиот свет поради неговото збогување.

Лејвер купот е можност да се збогува со играњето тенис, а воедно е последен момент кога ќе ги видиме него со Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал како активни играчи на тениски турнир.

Организаторот на Лејвер купот ги одреди термините и двојките за првиот натпреварувачки ден, па Роџер Федерер ќе се збогува од активниот тенис играјќи двомеч со Рафаел Надал.

23.09.2022 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега