ВИДЕО: Инцидент на протестот во Тетово - демонстрантите се степаа со полицајците

Граѓаните кои попладнево мирно протестираа во Тетово, како поддршка за починатите кои загинаа при пожарот во модуларната болница во Тетово, влегоа во конфликт со полицијата, јавува ТВ24.

Тие се упатиле кон седиштето на ДУИ во Мала Речица, но таму им е забранет пристапот. Откако почнале да фрлаат со јајца и со камења кон општинската зграда дошло до судир и со припадниците на МВР. 

17.09.2021 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега