ВИДЕО: Хрватските навивачи развеаја 200 метарско знаме пред хотелот на фудбалерите

Традицијата на хрватските навивачи продолжи и денеска. Рано утринава, во очи на денешниот натпревар Хрватска-Мароко за бронзен медал, навивачите се појавија пред хотелот на хрватските фудбалери.

Ги поздравија фудбалерите со навивачка песна, веејќи 200 метарско знаме.

Дел од играчите излегле на прозорците да видат што се случува и да ги поздрават нивните верни поддржувачи.

Погледнете ја атмосферата:

17.12.2022 - 14:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега