ВИДЕО: Градскиот парк во Скопје остана без неколку здрави дрва

Звук на моторни пили и мирис на исечени дрвја утрово го разбудил Градскиот парк во Скопје, пишува „24инфо.мк“.

Како што се гледа од видеото направено од „24инфо.мк“ работници најверојатно на ЈП „Паркови и зеленило“ сечат здрави дрвја во најголемиот скопски парк.

Град Скопје под чија надлежност е претпријатието немаше објавено никаква најава дека ќе се сечат дрвја па оттука причините за ваквиот масакр не се познати.

09.06.2023 - 09:04
Фото: 
24инфо.мк

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега