(ВИДЕО) Ѓоковиќ ја освои титулата во Торино, па порача: Фала Македонија

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ ја комплетираше одличната седмица и со победа, титула го заврши АТП Мастерсот во Торино.

Ѓоковиќ во последниот меч на турнирот славеше над Каспер Руд со 2-0 во сетови со 7-5, 6-3 со што дојде до шестото славје на овие завршни настани со што се израмни со Рожер Федерер.

Со оглед на овој резултат Ноле беше задоволен, среќен, потпишуваше автограми и притоа ја поздрави публиката во Македонија. Имено еден наш фан Димитар Бадев доби потпис од Србинот, а притоа го „натера“ да се заблагодари за поддршката што доаѓа од нашата земја.

21.11.2022 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега