ВИДЕО: Федерер со големи овации дочекан на Вимблдон

 

Поранешниот швајцарски тенисер Роџер Федерер денес со овации беше пречекан на Вимблдон како специјален гостин.

На Вимблдон Федерер освои осум титули и е рекордер во машка конкуренција на гренслем-турнирот, а ако Ѓоковиќ го освои овогодинешното издание ќе има прилика да се изедначи.

04.07.2023 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега