ВИДЕО: Фановите за првпат слушнаа како Меси зборува англиски, видеото е хит

Лионел Меси се појавува во реклама за продолжението на култниот филм „Bad Boys“ со Вил Смит и Мартин Лоренс. Иако неговото појавување трае само неколку секунди, напаѓачот на Интер Мајами ќе остане запаметен по тоа што изговорил два збора на англиски јазик.

Многу фанови за првпат го слушнаа легендарниот фудбалер како зборува на англиски јазик. Имено, во трејлерот за четвртото продолжение на „Bad Boys“, чија премиера во кината е закажана за 7-ми јуни, Смит и Лоренс прво ги посетува американскиот кошаркар Џими Батлер, кој сака да стане опасен исто како нив.

28.05.2024 - 23:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега