ВИДЕО: Експлозија во зграда во Турција - има повредени

 

Шест лица се повредени во експлозија на котел за греење во станбена зграда во градот Шанлиурфа во областа Акчакале во Турција. Експлозијата се случила рано утрово и од нејзината јачина на урнал тавнаскиот дел на подрумот и се искршиле прозорците на становите во петкатницата.

Шестемина повредени се пренесени во болница, а според локалните власти се се работи за животозагрозувачки повреди.

 

04.12.2022 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега