(ВИДЕО) Димче Арсовски призна: Јас сум политичар кој се има извинето

Димче Арсовски, еден од портпаролите на опозицицската ВМРО-ДПМНЕ, во гостување во емисијата „Нешто конкретно“ пред јавноста откри дека се има извинето. Одговарајќи на прашањето на водителката Снеже Велков, дали политичар досега се има извинето, тој одговори потврдно. 

„Јас сум политичар кој се има извинето. Се извинив бидејќи држев прес-конференција со непеглана кошула“, изјави Арсовски во емисијата „Нешто конкретно“. Во продолжение погледнете го овој момент.

27.01.2023 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега