ВИДЕО: Демонстрантите се обидоа да го пробијат полицискиот кордон

Полицијата попладнево не дозволи на учесниците на протестот да се упатат кон судовите и тие своите изјави почнаа да ги даваат пред Мавровка.

Учесниците на протестите почнаа да фрлаат со камења и други предмети кон припадниците на полицијата, а во еден момент се обидоа да го пробијат полицискиот кородор.

Протестите се организирани поради пресудите за судскиот процес „Монструм“.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега