ВИДЕО: Чаирчани ловат риба на улица

Скопјани како да ги изненади денешниот дожд. На некои од скопските улици може да се забележи поголема количина вода.

Таква е сликата денеска во Чаир, каде чаирчани на шега почнаа да „ловат риби“ на улиците.

Peshkim në Çairçankë  #shkupi

Posted by Shkupi on Friday, 3 July 2020

03.07.2020 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега