(ВИДЕО) Целиот момент фатен на камера: Среде интервју Зеленски дозна дека Украина ќе ги добие тенковите „Леопард“

Претседателот на Украина дозна за одлуката на Германија да испрати тенкови Леопард 2 во Украина за време на интервјуто за британскиот „Скај њуз“.

„Многу сум среќен. Сакам да им се заблагодарам на Германија, Британија и САД за оваа одлука“, рече Зеленски кога соработник зад камерите ја потврди информацијата за одлуката на Германија.

Многу сум благодарен на светот за поддршката на Украина. Да бидам искрен, сега бројот на тенкови и времето на испорака во Украина се критични“, додаде тој.

25.01.2023 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега