(ВИДЕО) Бесими: Нема кадар во Министерството за финасии и затоа платите се зголемија за 30%

Нема кадар во Министерството за финансии, изјави денеска министерот Фатмир Бесими и затоа платите на вработените им биле зголемени за 30%.

Доаѓаат раководители на сектори, даваат отказ. Едноставно си одат. Многу работа, на друго место добиваат подобри услови. Едноставно, ние мора да обезбедиме човечки ресурси за да функционира институцијата, изјави Бесими. 

25.01.2023 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега