ВИДЕО: Белград е блокиран – масовни протести против рудникот во Србија

Продолжуваат протестите во Србија против рудникот за литиум. Денеска демонстрантите ги блокираа влезовите на главниот град. Погледнете:

04.12.2021 - 15:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега