ВИДЕО: Бајден со нов гаф, спомна непостоечка земја


81-годишниот Бајден направи гаф за време на разговорот со чешкиот премиер во Овалната соба.

„Чешката Република“, веднаш се корегираше Бајден но направи уште еден гаф, бидејќи земјата од 2016 година се нарекува само „Чешка“ и Прага инсистира на тоа име.

Новиот гаф се случи во време кога анкетите редовно покажуваат широко распространета двопартиска загриженост меѓу гласачите за менталната подготвеност на Бајден за втор четиригодишен мандат.

Бајден е веќе најстариот американски претседател досега и би имал 86 години доколку го заврши целиот негов втор мандат.

16.04.2024 - 18:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега