ВИДЕО: Бајден се прекрсти кога го спомна Трамп во говор

Американскиот претседател Доналд Трамп се пошегува на сметка на неговиот претходник, Доналд Трамп, прекрстувајќи се кога го спомна неговото име, како да зборува за ѓаволот.


За време на неговиот говор во поддршка на гувернерот за Калифорнија, Гевин Њусом, кој се бори против отповикување, Бајден го спомна и Трамп, споредувајќи го кандидатот на републиканците за калифорниски гувернер со поранешниот претседател.

Радиоводителот Лери Елдер, кој е афроамериканец, може да го наследи Њусом на гувернерската функција, доколку помине актуелната иницијатива за отповикување.

„Тој е клон на Трамп. Можете ли да замислите тој да ви биде гувернер? Не смееме да дозволиме тоа да се случи“, рече Бајден во обраќањето до приврзаниците.

14.09.2021 - 19:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега