(ВИДЕО) Автобус со деца од Србија се преврте во Бугарија

Автобус со деца од Србија се преврте во канал во Бугарија, а тоа го потврди заменик главен секретар на бугарското МВР, Станимир Станев.

Возилото се превртело кај градот Стара Загора, а во него имало 48 деца, при што голем дел од нив се повредени.

Првите информации се дека околу 10 деца се тешко повредени, а полиција и пожарникари се на терен.

14.08.2022 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега